Nasze kursy

Jak to działa?

Obecnie realizujemy kursy tematyczne, skupione na dogłębnym poznaniu jednego zagadnienia. Mają one hybrydową formę (lekcje wideo + cotygodniowe spotkania live z omówieniami prac uczestników w specjalnej grupie). Każdy kurs trwa określoną ilość czasu i krok po kroku prowadzi przez jedno wybrane zagadnienie.

Ponieważ kursy realizujemy wraz ze spotkaniami/korektami – nabory trwają ograniczoną ilość czasu, a start kursu przypada na wspólny moment dla wszystkich uczestników. Aby dowiedzieć się, kiedy jaki kurs jest dostępny, zapraszamy do śledzenia newslettera: https://mailchi.mp/f1beb786796f/przewietlenie-newsletter

Ogólny kurs malowania

To program trzymiesięczny, w którym przechodzimy przez szeroko pojęte podstawy malarstwa.

W pierwszym miesiącu nauki naszym przedmiotem zainteresowania jest kolor, a szczególnie zagadnienie mieszania koloru, rzetelna teoria barw, kwestie waloru, barwy, nasycenia i relacji temperaturowych. Jeśli zdarza Ci się brudzić kolory na swoich obrazach albo mieszać farby po omacku licząc na łut szczęścia, z tego kursu dowiesz się, jak panować nad kolorem i utrzymywać go w czystej, świetlistej postaci.

Malowanie liści – lekcja 3 z ogólnego kursu malowania, w której mówimy o tym, czym jest nasycenie i jak działa.

W drugim miesiącu kursu malarstwa uczymy się od mistrzów. Studiujemy techniki malarstwa impresjonistycznego i rozwiązania kompozycyjne baroku, analizujemy malowanie laserunkiem i kryjąco. Dzięki studiom mistrzów lepiej zrozumiemy malarstwo jako formę sztuki nawiązującej dialog z przeszłością oraz jego zmienność i ciągłe aktualizowanie się.

Trzeci miesiąc to poszukiwanie własnego stylu i kreatywności. Przechodzimy przez zagadnienia budowania własnego malarskiego repertuaru technik metodą repetycji, poznajemy nowoczesne spojrzenie na kompozycję i abstrakcję oraz na temat przestrzeni i płaskości w dziele malarskim. W tym miesiącu eksplorujemy różne twórcze koncepcje, które mogą być paliwem indywidualnego, twórczego stylu.

Po trzech miesiącach uczestnik kursu zna podstawy operowania kolorem, umie osadzić swoje rozwiązania plastyczne w kontekście historii sztuki i jest zdolny na własną rękę rozwijać się jako twórca.

Lekcje przepięknie prowadzone, pięknym zrozumiałym językiem, z pasją. Masa wiadomości – walor, barwa, nasycenie wytłumaczone rewelacyjnie. I malowane z przykładami. Poziom wykładów szkoła wyższa – zrozumiale dla każdego. Polecam.

Krystyna, uczestniczka ogólnego kursu malowania 2020

Obecnie zapisy na ten kurs są zamknięte – o planowanym wznowieniu poinformujemy za pośrednictwem newslettera

Kurs malowania olejami

To trzymiesięczny, trzynastotygodniowy kurs podstaw technik malarstwa olejnego dla początkujących.

W pierwszym miesiącu, przez 5 tygodni poznajemy technologię i warsztat malarstwa olejnego. Dowiadujemy się, jakie media do oleju można stosować, jak poprawnie malować, co oznacza “tłuste na chude” i co to jest alla prima? Ten miesiąc to przybliżenie zasad technologii malarstwa olejnego dla amatorów. Sekretów oleju dotychczas zamkniętych za murami ASP i w specjalistycznej literaturze.

W drugim miesiącu przechodzimy wspólnie przez konkretne techniki malowania. Omawiamy en grisaille, metody malowania szkła transparentnymi warstwami farby, rozwiązania kluazonistyczne (bazujące na malarstwie Gauguina) oraz malowanie szpachlą.

Fragment rozszerzonego kursu malowania olejami, o technice en grisaille

W miesiącu trzecim omawiamy temat tego, jak malować laserunkiem, co to jest impast i jak się nim maluje, uczymy się mieszać w oleju przekonujące kolory ciała, a na koniec zajmujemy się złudzeniami optycznymi i op-artem.

Szczegółowe informacje o kursie znajdziesz tutaj: https://malarstwoodpodstaw.pl/index.php/kurs-oleje-zapisy/

Obecnie zapisy na ten kurs są zamknięte – o planowanym wznowieniu poinformujemy za pośrednictwem newslettera

Fragment rozszerzonego kursu oleju – malowanie szkła z wykorzystaniem transparentnych warstw

Kurs portretu

Kurs portretu jest obecnie w przygotowaniu – będziemy w nim zajmować się strukturą głowy i twarzy.

To dwumiesięczny, rysunkowy kurs, który jest obecnie w przygotowaniu – o zapisach poinformujemy za pośrednictwem newslettera

Kurs malowania paletą Zorna

Kurs malowania paletą Zorna to nasz kurs “na zapoznanie się” – rozdajemy go za darmo, dla tych wszystkich, którzy zdecydują się na dołączenie do naszego newslettera.

Paleta Zorna to szczególna paleta kolorów, która składa się z wyjątkowo skutecznie i przemyślnie dobranych pigmentów. Są one tylko cztery, ale dzięki temu można zachować doskonałą kontrolę nad odcieniami, a malowanie światła i uzyskanie kontrastów stają się w tej palecie niezwykle łatwe.

Tutaj dowiesz się więcej o tym kursie malowania: https://malarstwoodpodstaw.pl/index.php/kurs-zorn/ Możesz go także pobrać i dołączyć do naszej społeczności.

Fragment kursu malowania paletą Zorna