Plener i pejzaż – cyfrowy kurs o malowaniu krajobrazów

A co gdybyś mógł zwiększyć przyjemność z malowania o 200%?

Wszyscy, którzy malują, spotykają jeden i ten sam problem – walkę z własną frustracją i tym, że często nie wychodzi nam tak, jak byśmy tego chcieli. Znam to doskonale.

Jest jednak pewne miejsce, gdzie malowanie staje się czystą przyjemnością, doświadczeniem przyjmowanym wszystkimi zmysłami. To tworzenie w plenerze.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kurs, który przygotuje Cię do wyjścia w plener i pomoże odnaleźć tę radość. Pomoże rozwinąć Twoje malarstwo pejzażowe, by lepiej pokazywało głębię, było bardziej przemyślane i znacznie bardziej świadome. W trzech godzinach filmów z pokazami, analizami i omówieniem materiałów otrzymasz konieczną dawkę wiedzy, by wykorzystać nadarzającą się okazję i odnaleźć radość pleneru.

Kurs obejmuje:

Na samym początku omawiamy malarstwo mistrzów. Analizujemy ich rozwiązania i to, co odpowiada za nastrój i przestrzeń w ich pejzażach. Pokażę Ci, jak łatwo uwypuklić głębię i na czym polega przemyślana stylizacja. Co łączy japońskie drzeworyty i malarstwo Van Gogha? Co wnosi impresjonizm?

W drugiej części pomogę Ci otworzyć się na nowe możliwości. Co powiesz na plener we własnym pokoju? Czy można malować w jadącym pociągu? Jak znaleźć temat pod własnym domem? Omówię przykłady z własnych wypraw i powiem Ci, jak można malować w plenerze nie wychodząc z domu.

W części trzeciej przygotowaliśmy przegląd różnych zestawów malarskich, z omówieniem ich elementów. Opowiemy o tym, jaki zestaw pozwala malować akwarelą, jaki gwaszami, co nada się do rysunku, a co do malowania w plenerze olejami. Dzięki tej wiedzy nie tylko rozwiniesz swoją świadomość technik, ale też będziesz w stanie skomponować własny zestaw plenerowy.

W pierwszym tutorialu przejdziemy przez malowanie pejzażu z polem. Omówię w nim dla Ciebie ogólną filozofię pracy i część zastosowanych technik. Jak maluję detale? Co w obrazie może robić fotograficzny efekt winiety? Jakie linie są dla mnie najważniejsze? Te i inne pytania rozwieję w filmie nagranym w terenie. To skrócone omówienie obejmuje aż 40 minut komentarza o różnych zagadnieniach malowania pleneru. Dołączamy do niego reprodukcję wykonanej pracy, którą możesz przemalować.

Część piąta to gwóźdź programu – trwający prawie 1,5h, podzielony na trzy części, szczegółowy pokaz malowania drewnianego domu. W tej części pokażę, jak buduję uproszczoną perspektywę. Na które linie zwracam szczególną uwagę oraz w jaki sposób mierzę. Pokażę zastosowanie brązowej podmalówki i modelowanie zieleni. Opiszę też szczegółowo filozofię pracy z poszczególnymi kolorami. Chcesz wiedzieć, jak rozjaśniać i przyciemniać zielenie, by były czyste? Jak zachować precyzję detali? Jak używać pędzla, by pozwalał na dokładniejsze linie? W tym pokazie dostaniesz potężną dawkę wiedzy i prześledzisz cały proces malowania pracy w plenerze!

Na koniec wysyłam Cię do działania, ponieważ bez Twojego malowania żaden kurs nie pozwoli Ci rozwinąć skrzydeł. Do dzieła!

Cena kursu wynosi 95 zł.

Uwaga: Oferujemy gwarancję satysfakcji – jeśli w ciągu miesiąca uznasz, że mimo naszych starań Twoje potrzeby nie zostały zaspokojone, zwrócimy Ci całą kwotę!