Poznaj farby olejne od podszewki!

Jeśli już znasz nasze kursy i wiesz, że w ciemno możesz nam zaufać, to zapraszamy do zapisywania się:

A jeśli jeszcze nas nie znasz, pozwól, że opowiemy Ci o naszym ambitnym projekcie, który przybliży malarstwo olejne każdemu pasjonatowi malowania:

Ucząc malowania, wielokrotnie słyszałem jedno, powracające pytanie:
 
“Oleje wyglądają wspaniale, ale jak je opanować? Wydają się takie skomplikowane!”
 
Wiele osób zaczyna przygodę z malarstwem od innych farb, by w końcu dojrzeć do zainteresowania olejami. Też tak miałem! Wtedy pojawia się problem – jak zacząć? Jak się w tym połapać? Wiedza wydaje się niepewna i rozproszona. Na ASP za późno, a w Internecie nie wiadomo komu ufać. Poświęciliśmy więc czas na uzupełnienie tej luki:

PREZENTUJEMY CI KOMPLETNE wprowadzenie do malarstwa olejnego

i Może ono odmienić Twoje malarstwo

Zbudowaliśmy ten kurs w oparciu o rzetelną literaturę i artystyczne eksperymenty. Będzie on obejmował teorię, praktykę i wiele konkretnych technik posługiwania się farbami olejnymi.

Do tego zbudowaliśmy go w taki sposób, żeby był przystępny, wygodny w przerabianiu i bardzo rozwijający.

Dlatego jeśli pragniesz:

A do tego potrzebujesz pomocnej dłoni od kogoś doświadczonego...

...to ten kurs jest DLA CIEBIE i zaraz Ci o nim opowiemy
w szczegółach!

Nasz KURS MALARSTWA OLEJNEGO ma dwie wersje:

Podstawową, skierowaną do tych, którzy chcą uporządkować wiedzę i ruszać dalej samodzielnie.

Rozbudowaną, w której ze szczegółami omówimy wiele konkretnych technik.

Wybierając wersję kursu możesz dostosować go do swoich potrzeb.

Wersja podstawowa KURSU:

Na początku kursu poznasz podstawową tajemnicę farb olejnych. Ich wewnętrzną budowę, która sprawia, że tak wspaniale się nimi maluje. Zrozumiesz media, werniksy, sykatywy i całą tę skomplikowaną na pierwszy rzut oka chemię, która zacznie Ci służyć!

Farby olejne to cudowne materiały plastyczne o tysiącach możliwości. Prześwietlimy je dogłębnie, byś mógł wykorzystać je do swoich malarskich celów. Zrozumiesz, jak odbija się od nich światło, jak podobrazie wpływa na obraz i jak rozrzedzać farbę, by wygodnie się ją aplikowało.

 

Kolejnym krokiem będzie poznanie kolorów i RZETELNEJ teorii barw. Zdziwiłbyś się, jak wiele mitów i niedopowiedzeń krąży o tym temacie w sieci. Rozwiążemy dla Ciebie ten gordyjski węzeł raz na zawsze, podając Ci sensowną, łatwą do zrozumienia i poprawną naukowo teorię barw, która spowoduje, że wejdziesz od razu na wyższy poziom!

Omówimy też pigmenty i kolory, byś rozumiał ich zachowanie jak profesjonalista. Krycie, barwienie, symbole na tubkach? Rozwiejemy te tajemnicze kwestie, a ty ułożysz swoją własną paletę tak, by malować pewnie i skutecznie.

Wreszcie, zaczniemy dobrą zabawę z farbami. Od prostych ćwiczeń na rozgrzewkę, po zaawansowane przykłady malowania – zobaczysz, jak aplikować, rozcierać, budować krawędzie i plamy, by stworzyć swój własny obraz.

W tej części obejrzysz NAGRANE ZE SZCZEGÓŁAMI TUTORIALE – dwa obszerne nagrania pokazujące klasyczne techniki olejne, które dadzą Ci wgląd w malarski warsztat i rozwiązania techniczne oraz jedno bonusowe nagranie z tutorialem dla zupełnie początkujących. Jeśli nigdy jeszcze nie malowałeś, to od niego zaczniesz swoją przygodę z olejami.

I pamiętaj, że do lekcji dołączone są cotygodniowe spotkania live na Facebooku, podczas których odpowiem na pytania rozwiewając wątpliwości, pokieruję Cię do dalszych materiałów i sprawdzę na żywo nadsyłane prace.
 
Ten system mamy już sprawdzony i przetestowany. Sprawdzał się REWELACYJNIE. W dalszej części przeczytasz opinie uczestników naszego poprzedniego kursu, które podpowiedzą Ci, czego możesz się dokładnie spodziewać.

Wersja ROZSZERZONA KURSU:

Podczas ośmiu dodatkowych lekcji rozszerzymy nasz repertuar technik olejnych – będziemy ćwiczyć konkretne rozwiązania dostosowując materiały i media do oczekiwanych rezultatów.

Poznamy impasty, laserunki i alla prima, pracę szpachelką i różnymi pędzlami, rozcieranie i pracę z konsystencją farby.

Zagadnienia tych ośmiu zajęć zostały ułożone na podstawie ankiety, w której pasjonaci malarstwa tacy jak Ty podpowiedzieli nam, czego najbardziej potrzebują.

(uwaga: ilustracja poglądowa z poprzedniego kursu – nowe lekcje w przygotowaniu, ale będą wyglądały dość podobnie)

W tej części kursu spojrzymy też do pracowni dawnych mistrzów, żeby odkryć ich tajemnice i nauczyć się od nich skutecznego malowania.

Poznamy techniki malowania ciała i współczesne abstrakcje – jednym słowem przyjrzymy się, jak wykorzystać technikę olejną do tego, by służyła naszym potrzebom.

Pokazane tutaj przykładowe ujęcia to nasz poprzedni kurs – tym razem przygotujemy na bieżąco 8 nowych, dostosowanych do tematu i Waszych potrzeb lekcji.

(uwaga: ilustracja poglądowa z poprzedniego kursu – nowe lekcje w przygotowaniu, ale będą wyglądały dość podobnie)

Po każdej lekcji będziecie mogli wrzucać swoje prace do specjalnej, zamkniętej grupy na Facebooku. Po upływie tygodnia spotkamy się podczas transmisji live, podczas której omówię wybrane prace, komentując najlepsze rozwiązania, poprawiając błędy i na żywo odpowiadając na wszystkie pytania.

Podsumowując:

Nasz kurs malowania olejami to:

Ile to kosztuje?

Cena kursu zależy od wybranego pakietu. Kurs podstawowy to 345zł, które zamienią się dla Ciebie w trzy moduły teorii i dwa moduły praktyki + pięć nieobowiązkowych, ale bardzo pożytecznych spotkań live, z których będziesz mógł skorzystać, aby poszerzyć swoją wiedzę.

Jeśli wybierzesz pakiet rozszerzony – będzie on kosztował 930zł w płatności jednorazowej albo 1011zł na raty (345 zł za część kursu podstawową i 2x po 333zł za kolejne miesiące rozszerzonego pakietu z ćwiczeniami). Zdecydowanie wolimy rozwiązanie z płatnością jednorazową, ponieważ oszczędza to mnóstwa zamieszania w trakcie trwania kursu, ale wiemy, że część z Was preferuje rozłożyć płatność – dlatego wychodzimy naprzeciw tym potrzebom.

Czy to dużo? Zależy, jak na to patrzeć – sam znasz swoją sytuację finansową najlepiej i wiesz, czy możesz sobie pozwolić na taki wydatek. Ja powiem tylko, że w tej cenie mieści się masa wiedzy, ćwiczeń, spotkań i materiałów. Zakończysz kurs malowania olejami z solidną nową umiejętnością i satysfakcją z tworzenia na całe lata. To warte ogromnie dużo, bo tworzenie potrafi zmieniać życie. Mi zmieniło i wciąż odmienia 🙂

Zapisy trwają tylko do 28 stycznia do godziny 21:00 - po nich rozpoczynamy wspólną pracę i nie przyjmujemy na pokład kursu! Dlatego najlepiej zapisać się od razu!

Masz jeszcze pytania? Nie ma problemu! Odpowiadamy:

A MOŻE MASZ jeszcze WĄTPLIWOŚCI?
OTO TRZY najważniejsze pytania:

1. Czy ten kurs jest na pewno dla mnie?

Jest dla Ciebie...

…jeżeli masz ochotę poznać oleje, trochę się ich obawiasz, ale czujesz, że to może być Twoja technika; jeżeli potrzebujesz na tej drodze pomocnej dłoni, kogoś, kto pokaże Ci, jak się za to wszystko zabrać i jak poukładać w głowie natłok informacji tak, by tworzyć ładne, trwałe, satysfakcjonujące obrazy.

Ten kurs zrobiliśmy z myślą o kimś takim jak Ty. Chcemy Ci dać najlepsze narzędzia, techniki i wiedzę, byś realizował swoje marzenie.

Ale jeżeli już jesteś profesjonalistą...

…znasz już i rozumiesz tajemnice farb olejnych. Jesteś studentem albo absolwentem ASP, uczyłeś się pod okiem doświadczonego malarza i masz za sobą praktykę. Jeśli dobrze wiesz czego chcesz od malowania i jak to osiągnąć… to nie skorzystasz z niego w pełni. Prawdopodobnie zdoła on i tak rozszerzyć albo uporządkować Twoją wiedzę, jednak nie jest on skrojony do Twoich potrzeb.

2. Czy sobie z nim poradzę? Czy nie jest za trudny?

Kurs nie jest trudny! – szykowaliśmy go dla osób początkujących i hobbystów. Osób, które malują od czasu do czasu dla przyjemności i takich, które PIERWSZY RAZ złapią za pędzel.

Co więcej – przygotowaliśmy specjalny bonusowy mini-moduł dla tych najbardziej początkujących!

Kurs jest prosty, ale też bardzo solidny. Jeśli jakikolwiek temat wyda Ci się zbyt złożony, na specjalnych spotkaniach live będę udzielał na bieżąco wszystkich koniecznych wyjaśnień, tak żeby zagadnienia były jasne i zrozumiałe.

Uczestnicy naszych poprzednich zajęć mówili, że zajęcia były bardzo jasno i prosto prowadzone. Ich opinie przeczytasz w następnej sekcji.

3. Czy nie przepłacam? Czy kurs jest aż tak dobry?

Wiemy, że zakup takiego kursu może wydawać Ci się trochę jak skok w ciemno. Wiedz jednak, że bardzo się staram razem z naszym małym zespołem Prześwietlenia, żeby każdy kto nam zaufa był bardzo zadowolony. Pracujemy ciężko, by nasze materiały były na wspaniałym poziomie. Co więcej, słyszymy komentarze od uczestników, że dostali więcej niż się spodziewali! Że kursy są rzeczowe, bardzo inspirujące, pełne wiedzy, przystępne i zaskakująco obfite.

Do tego, dajemy gwarancję satysfakcji – jeśli w pierwszym miesiącu pracy stwierdzisz, że to nie dla Ciebie – zwracamy wszystkie pieniądze. Naprawdę bardziej zależy nam na Tobie i Twoim zaufaniu, niż na nich.

Posłuchaj co inni sądzą o naszych kursach:

[...] przeglądając różne oferty trafiłam na Prześwietlenie, z czego ogromnie się cieszę, bo jestem szczerze zadowolona z całej formy tego przedsięwzięcia. Do tego mieszkam pod Gdańskiem, więc na żywo nie trafiłabym do Was pewnie nigdy. 😉      
Kurs ten daje mi motywację do regularnej pracy, to bardzo cenne. Czuję, że uporządkowałam sobie podstawy, które wdrażałam pewnie bardziej intuicyjnie. No i oczywiście uczę się też nowych rzeczy. Sama bym pewnie nie zaczęła naśladować mistrzów, a tu trach! i robię. 

Super cenne są omówienia, kiedy mogę się dowiedzieć, co powinnam robić inaczej a co robię dobrze + to, że mogę złapać coś dla siebie z omówienia prac innych osób. Myślę, że dzięki tym omówieniom moja malarska pewność siebie też wskoczyła na wyższy poziom. Pewnie nie zaskoczę tym, że rzadko jestem naprawdę zadowolona ze swojej pracy. No i teraz, kiedy ktoś z bliskich będzie się zachwycał tym, co zrobiłam ("ok,fajnie", ale..) to nie to samo co usłyszeć merytoryczne uwagi z tym, co jest ok, a co nie od profesjonalisty. I tego na pewno brakowało mi w moim samodzielnym malowaniu.
Beata
Uczestniczka poprzedniego kursu malowania
[...] Kurs internetowy jest zawsze ze mną. Filmy instruktażowe oglądam w pociągu, za granicą, dosłownie wszędzie. Jest sporo materiałów dodatkowych a więc jeżeli mam więcej czasu niż zwykle to jest możliwość poszerzenia wiedzy. Filmy są bardzo jasno i rzeczowo przygotowane. Sporo opisów dodatkowych. Prowadzony jest również kanał na YouTube i blog na stronie. A więc sporo oglądania, czytania i malowania. Nauczyciel odpowiada na pytania bardzo sprawnie, a jego postawa jest bardzo pozytywna. Przekazuje wiedzę kompletną, często wprowadza nowe wątki, które wzbogacają zajęcia, jeżeli jest taka potrzeba to przeznacza więcej czasu kursantom niż było to planowane. Relacje internetowe przy omawianiu prac prowadzone są nowocześnie, rzetelnie i klarownie. Przejrzałem wiele ofert dotyczących kursów malowania. Wybrałem najlepszą a jak się okazuje wcale nie najdroższą (chociaż dla mnie cena nie miała znaczenia, miałem inne kryteria).

Jakie są minusy? Boję się, że ten kurs kiedyś się skończy i zostanę znowu sam ze swoim malowaniem. Osobiście uważam, że talent to o wiele za mało, więc jeżeli naprawdę chcesz nauczyć się machać pędzlem to polecam ten kurs. 
Przemek
Uczestnik poprzedniego kursu malowania
Lekcje przepięknie prowadzone, pięknym zrozumiałym językiem z pasją super. Masa wiadomości - walor, barwa, nasycenie wytłumaczone rewelacyjnie. I malowane z przykładami. Poziom wykładów szkoła wyższa - zrozumiale dla każdego. Polecam.
Krystyna
Uczestniczka poprzedniego kursu malowania
Panie Karolu, lekcje wspaniałe, uczę się mieszać farby, malować jest super 😀. Musimy kontynuować rozwijanie kunsztu dla początkujących😀
Helena
Uczestniczka poprzedniego kursu malowania
Polecam. Warto skontaktować się i spróbować. Dla mnie udział w kursie to bardzo cenne doświadczenie.
Roman
Uczestnik poprzedniego kursu malowania

Co znajdę w środku? - szczegółowy plan

WSTĘP / jak działać z kursem, jak wykonywać ćwiczenia, ogólne wprowadzenie

MODUŁ 1 – Podstawy technologii malarstwa

Lekcja 1 – Schnięcie oleju (budowa farby olejnej)
Lekcja 2 – Farba tłusta i chuda
Lekcja 3 – Werniksy
Lekcja 4 – Od chudego do tłustego
Lekcja 5 – Różne media w praktyce
         rozpuszczalnik
         olej schnący
         werniks
         terpentyna wenecka
         pokost
Lekcja 6 – Pigmenty a bezpieczeństwo
Lekcja 7 – odcienie zastępcze
Lekcja 8 – Media malarskie a bezpieczeństwo
Lekcja 9 – Rodzaje podobrazi
         podobrazie ze sklepu
         podobrazie własnej roboty
         panele i tablice
         gesso
Lekcja 10 – Pędzle
         “szczeciniaki”
         płaskie
         okrągłe
         kocie języczki
         retuszerskie
         zastosowanie pędzli podniszczonych
         “ławkowce”
Lekcja 11 – Literatura: “Materiały malarskie”

MODUŁ 2 – Farby – zachowanie pigmentów

Lekcja 1 – Oznaczenia na farbach
Lekcja 2 – Biele
Lekcja 3 – Żółcie intensywne
Lekcja 4 – Żółcie przełamane
Lekcja 5 – Czerwienie
Lekcja 6 – Strącanie laków barwnych
Lekcja 7 – Niebieskie
Lekcja 8 – Mieszanie czerni
Lekcja 9 – Zielenie
Lekcja 10 – Fiolety
Lekcja 11 – Brązy
Lekcja 12 – Problem z czernią
Lekcja 13 – Własna paleta

MODUŁ 3 – Teoria barw i jak ją wykorzystać?

Lekcja 1 – Trzy epoki farb
Lekcja 2 – Koło barw i walor
Lekcja 3 – Przestrzeń barw
Lekcja 4 – Mieszanie cieni
Lekcja 5 – Kolory ciepłe i zimne
Lekcja 6 – Kolor lokalny
Lekcja 7 – Ćwiczenie z kartą koloru cz. 1
Lekcja 8 – Ćwiczenie z kartą koloru cz. 2
Lekcja 9 – Proste koło barw
Lekcja 10 – Neutralizowanie

Lekcja 11 – Kolory dopełniające
Lekcja 12 – Przejścia barw cz. 1
Lekcja 13 – Przejścia barw cz. 2
Lekcja 14 – Wnioski

BONUS DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Lekcja 1 – Pierwszy kontakt
Lekcja 2 – Zabawa z kolorami
Lekcja 3 – Po co są eksperymenty?
 

MODUŁ 4 – Tutorial z malowaniem rośliny

Część 1 – Wstęp
Część 2 – Nasza paleta
Część 3 – Wydobycie przestrzeni
Część 4 – Porządkowanie plam
Część 5 – Modelowanie detali
Część 6 – Wprowadzenie czerwieni
Część 7 – Finalne detale
Część 8 – Podsumowanie
 

MODUŁ 5 – Tutorial z owocami

Część 1 – Malowanie z obserwacji
Część 2 – Omówienie tematu
Część 3 – Rysunki i eksperymenty
Część 4 – Kolory gruszki
Część 5 – Kolory jabłka
Część 6 – Eksperymenty z tłem
Część 7 – Modelowanie
Część 8 – Budowanie wypukłości
Część 9 – Ogonki
Część 10 – Podbicie kontrastu

Część 11 – Podsumowanie

   
— Koniec kursu podstawowego —
 
KURS ROZSZERZONY:
 

MODUŁ 6 – Technika en grisaille
Pokaz techniki malowania krok po kroku

MODUŁ 7 – Martwa natura ze szkłem
Aplikacje tłuste i chude w technice alla prima
 
MODUŁ 8 – Interpretacje plam koloru
Pokaz techniki malowania na przykładzie pejzażu wiejskiego

MODUŁ 9 – Używanie szpachli
Pokaz techniki malowania krok po kroku
 
MODUŁ 10 – Laserunki
Pokaz techniki malowania krok po kroku

MODUŁ 11 – Malowanie impasto

Pokaz techniki malowania krok po kroku

MODUŁ 12 – Kolory ciała

Studium rozwiązań mistrzów

MODUŁ 13 – Złudzenia optyczne i op-art
Budowanie gładkich przejść
 
(ponieważ wciąż pracujemy nad optymalnym układem lekcji, zastrzegamy sobie prawo do modyfikacji tego układu)

FRAGMENT KURSU:

A to tylko mały fragment naszego kursu. Zawiera on o wiele, wiele więcej – przede wszystkim jest drzwiami do lepszego, śmiałego, satysfakcjonującego malarstwa dla Ciebie. Dlatego…

...ZAPRASZAM CIE DO ZAPISU! KLIKNIJ I DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY: