PORTRET NIE MUSI BYĆ TAKI TRUDNY!

Jeśli już znasz nasze kursy i wiesz, że w ciemno możesz nam zaufać, to zapraszamy do zapisywania się:

A jeśli jeszcze nas nie znasz, pozwól, że opowiemy Ci o kursie, który wyjaśnia rysowanie portretu prostymi metodami:

Wiem, że portret to jedno z najtrudniejszych wyzwań rysownika i malarza. Jest szalenie złożony, bogaty i bardzo pociągający. Chcemy pokazywać w sztuce innych ludzi, ponieważ niesie to w sobie emocjonalny ładunek i nasze doświadczenia
 
Wiele osób chce rysować i malować portrety, ale albo poddaje się onieśmieleniu ich trudnością, albo stosuje najprostsze rozwiązania: kopiowanie zdjęć i użycie rysunkowych siatek. Jednak oznacza to bycie na łasce i niełasce zdjęcia!

CO POWIESZ NA MOŻLIWOŚĆ POZNANIA TECHNIK RYSUNKOWYCH, KTÓRE POZWOLĄ CI NARYSOWAĆ KAŻDY PORTRET I TO NIE TYLKO ZE ZDJĘĆ, ale także NA ŻYWO, Z OBSERWACJI?!

Ten kurs powstał właśnie po to! Będzie obejmował teorię i praktykę, które nauczą Cię rysowania portretu z pewnością siebie o jakiej nie przyszłoby Ci wcześniej pomarzyć.

Do tego został zbudowany w taki sposób, żeby był przystępny, wygodny w przerabianiu i bardzo rozwijający.

Dlatego jeśli pragniesz:

A do tego potrzebujesz pomocnej dłoni od kogoś doświadczonego, kto Cię przez tę drogę przeprowadzi...

...to ten kurs jest dla Ciebie i zaraz Ci o nim opowiemy
w szczegółach!

Nasz KURS RYSOWANIA PORTRETU trwa dwa miesiące i zawiera sensownie ułożony, merytoryczny program:

JEGO ZAWARTOŚĆ TO:

Na początku zbudujemy solidną podstawę – rozumienie struktury głowy z jej przestrzenią, podziałami, proporcjami i perspektywą. Nauczymy się rysować głowę w przestrzeni, w różnych ujęciach, tak by potem móc narysować każdy portret.

Poznamy podział na części, proporcje i miejsca osadzenia poszczególnych części twarzy. Omówimy też “rytmy”, czyli płynne linie mięśni ukrytych pod skórą, które oddają charakter postaci. Dzięki tym lekcjom będziesz w stanie portretować bez zdjęć!

 

Następnie wnikniemy pod powierzchnię skóry, aby zrozumieć ukrytą budowę kości. To w nich zawarta jest tajemnica portretu.

Przyjrzymy się też detalom – nos, usta, oczy, uczy – to wszystko często sprawia problemy. Nauczymy się więc przestrzennej budowy i konstrukcji tych części twarzy, by potem móc je rysować pewnie, niezależnie od kąta patrzenia. Do tego dodamy światłocień, wykorzystując go do nadania przestrzeni i plastycznego wyrazu portretu.

 

Na bazie tych wszystkich informacji będziemy w stanie rysować kompletne przedstawienia ludzkich twarzy, z ich charakterem i wiarygodnością.
 

Przez cały kurs towarzyszyć nam będzie masa ćwiczeń, których zwieńczeniem będzie wykonana na końcu mała seria portretów – zrobimy ją od podstaw, krok po kroku, utrwalają i szlifując cały proces rysowania twarzy.

I pamiętaj, że do lekcji dołączone są cotygodniowe spotkania live na Facebooku, podczas których odpowiem na pytania, rozwiewając wątpliwości i kierując Cię do dalszych materiałów. Sprawdzę na żywo i cierpliwie poprawię nadsyłane prace, byś mógł dostrzec i wyeliminować błędy.
 
Ten system mamy już sprawdzony i przetestowany. Sprawdzał się REWELACYJNIE. W dalszej części przeczytasz opinie uczestników naszych poprzednich kursów, które podpowiedzą Ci, czego możesz się dokładnie spodziewać.

Podsumowując:

Nasz kurs portretu to:

Ile to kosztuje?

Cena dwóch miesięcy kursu to 640zł, które zamienią się dla Ciebie w osiem tygodni lekcji pełnych teorii i praktyki rysowania portretów + osiem nieobowiązkowych, ale bardzo pożytecznych spotkań live, z których będziesz mógł skorzystać, aby poszerzyć swoją wiedzę.

Jeśli chcesz rozbić płatność na raty, można zrobić to w pakietach miesięcznych 2 x po 340zł. Zdecydowanie wolimy rozwiązanie z płatnością jednorazową, ponieważ oszczędza to mnóstwa zamieszania w trakcie trwania kursu, ale wiemy, że część z Was preferuje rozłożyć płatność – wychodzimy naprzeciw tym potrzebom.

Czy to dużo? Zależy, jak na to patrzeć – sam znasz swoją sytuację finansową najlepiej i wiesz, czy możesz sobie pozwolić na taki wydatek. Ja powiem tylko, że w tej cenie mieści się masa wiedzy, ćwiczeń, spotkań i materiałów. Zakończysz kurs malowania rysowania z solidną nową umiejętnością, która może Ci towarzyszyć przez całe lata. To warte ogromnie dużo, bo tworzenie potrafi zmieniać życie. Mi zmieniło i wciąż odmienia 🙂

Zapisy trwają tylko do 29 kwietnia do godziny 21:00 - po nich rozpoczynamy wspólną pracę i nie przyjmujemy na pokład kursu! Dlatego najlepiej zapisać się od razu!

Masz jeszcze pytania? Nie ma problemu! Odpowiadamy:

A MOŻE MASZ jeszcze WĄTPLIWOŚCI?
OTO TRZY najważniejsze pytania:

1. Czy ten kurs jest na pewno dla mnie?

Jest dla Ciebie...

…jeżeli trochę już potrafisz rysować, ale portret dotychczas Cię onieśmielał i przerastał. Jeśli chcesz zrozumieć, jak użyć podstawowych umiejętności rysunkowych, by opanować ten złożony temat, to ten kurs zrobiliśmy z myślą o kimś takim jak Ty. Chcemy Ci dać najlepsze narzędzia, techniki i wiedzę, byś realizował się w rysowaniu ludzi, z ich złożonością, charakterem i pięknem.

Ale jeżeli...

…jesteś zupełnie początkujący i nie rysowałeś nigdy wcześniej, ten kurs będzie dla Ciebie za trudny. Żeby w nim uczestniczyć, wystarczą podstawowe umiejętności rysunkowe, jednak bez nich portret będzie za skomplikowany.

Z drugiej strony, jeśli znasz już i rozumiesz tajemnice portretu, jesteś studentem albo absolwentem ASP, uczyłeś się pod okiem doświadczonego artysty i masz za sobą praktykę, to nie jest on skrojony do Twoich potrzeb.

2. Czy sobie z nim poradzę? Czy nie jest za trudny?

Kurs jest prowadzony tak, by być jak najbardziej przystępnym! – szykowaliśmy go dla osób rysujących amatorsko i hobbystycznie, tłumacząc wszystko krok po kroku, z dokładnym wyjaśnieniem techniki rysowania.

Kurs jest zbudowany od podstaw, ale też bardzo solidny. Jeśli jakikolwiek temat wyda Ci się zbyt złożony, na specjalnych spotkaniach live będę udzielał na bieżąco wszystkich koniecznych wyjaśnień, tak żeby zagadnienia były jasne i zrozumiałe – uczestnicy naszych poprzednich zajęć mówili, że były bardzo klarownie prowadzone. Ich opinie przeczytasz w następnej sekcji.

3. Czy nie przepłacam? Czy kurs jest aż tak dobry?

Wiemy, że zakup takiego kursu może wydawać Ci się trochę jak skok w ciemno. Wiedz jednak, że bardzo się staramy, żeby każdy kto nam zaufa był bardzo zadowolony. Pracujemy ciężko, by nasze materiały były na wspaniałym poziomie. Co więcej, słyszymy komentarze od uczestników, że dostali więcej niż się spodziewali! Że kursy są rzeczowe, bardzo inspirujące, pełne wiedzy, przystępne i zaskakująco obfite.

Do tego, dajemy gwarancję satysfakcji – jeśli w pierwszych dwóch tygodniach pracy stwierdzisz, że to nie dla Ciebie, że kurs okazał się za prosty albo za trudny, albo i nie w Twoim guście – zwracamy wszystkie pieniądze. Naprawdę bardziej zależy nam na Tobie i Twoim zaufaniu niż na nich.

Posłuchaj co inni sądzą o naszych kursach:

[...] przeglądając różne oferty trafiłam na Prześwietlenie, z czego ogromnie się cieszę, bo jestem szczerze zadowolona z całej formy tego przedsięwzięcia. Do tego mieszkam pod Gdańskiem, więc na żywo nie trafiłabym do Was pewnie nigdy. 😉      
Kurs ten daje mi motywację do regularnej pracy, to bardzo cenne. Czuję, że uporządkowałam sobie podstawy, które wdrażałam pewnie bardziej intuicyjnie. No i oczywiście uczę się też nowych rzeczy. Sama bym pewnie nie zaczęła naśladować mistrzów, a tu trach! i robię. 

Super cenne są omówienia, kiedy mogę się dowiedzieć, co powinnam robić inaczej a co robię dobrze + to, że mogę złapać coś dla siebie z omówienia prac innych osób. Myślę, że dzięki tym omówieniom moja malarska pewność siebie też wskoczyła na wyższy poziom.
Beata
Uczestniczka ogólnego kursu malowania
[...] Kurs internetowy jest zawsze ze mną. Filmy instruktażowe oglądam w pociągu, za granicą, dosłownie wszędzie. Jest sporo materiałów dodatkowych a więc jeżeli mam więcej czasu niż zwykle to jest możliwość poszerzenia wiedzy. Filmy są bardzo jasno i rzeczowo przygotowane. Sporo opisów dodatkowych. Prowadzony jest również kanał na YouTube i blog na stronie. A więc sporo oglądania, czytania i malowania. Nauczyciel odpowiada na pytania bardzo sprawnie, a jego postawa jest bardzo pozytywna. Przekazuje wiedzę kompletną, często wprowadza nowe wątki, które wzbogacają zajęcia, jeżeli jest taka potrzeba to przeznacza więcej czasu kursantom niż było to planowane. Relacje internetowe przy omawianiu prac prowadzone są nowocześnie, rzetelnie i klarownie. Przejrzałem wiele ofert dotyczących kursów malowania. Wybrałem najlepszą a jak się okazuje wcale nie najdroższą (chociaż dla mnie cena nie miała znaczenia, miałem inne kryteria).

Jakie są minusy? Boję się, że ten kurs kiedyś się skończy i zostanę znowu sam ze swoim malowaniem. Osobiście uważam, że talent to o wiele za mało, więc jeżeli naprawdę chcesz nauczyć się machać pędzlem to polecam ten kurs. 
Przemek
Uczestnik ogólnego kursu malowania
Lekcje przepięknie prowadzone, pięknym zrozumiałym językiem z pasją super. [...] Poziom wykładów szkoła wyższa - zrozumiale dla każdego. Polecam.
Krystyna
Uczestniczka ogólnego kursu malowania
Panie Karolu, lekcje wspaniałe, uczę się mieszać farby, malować jest super 😀. Musimy kontynuować rozwijanie kunsztu dla początkujących😀
Helena
Uczestniczka ogólnego kursu malowania
Polecam. Warto skontaktować się i spróbować. Dla mnie udział w kursie to bardzo cenne doświadczenie.
Roman
Uczestnik ogólnego kursu malowania

Co znajdę w środku? - szczegółowy plan

WSTĘP – jak działać z kursem, jak wykonywać ćwiczenia, ogólne wprowadzenie

TYDZIEŃ 1 – Budowa głowy

W pierwszym tygodniu omówimy podstawę budowania głowy w przestrzeni, czyli bryły w różnych ujęciach. Zagłębimy się w zasady rysowania podstawowych kształtów i proporcji, w różnych ujęciach i utrwalimy  proces na licznych przykładach i ćwiczeniach.

 

TYDZIEŃ 2 – Budowa czaszki i drugorzędne proporcje

Aby rysować głowę, trzeba rozumieć czaszkę – jej ujawniające się pod skórą fragmenty to szalenie ważne punkty orientacyjne dla portrecisty. Dlatego przeanalizujemy jej budowę i formy, po czym połączymy strukturę głowy z elementami czaszki.

TYDZIEŃ 3 – “Rytmy”, czyli rozkład elementów twarzy w perspektywie

W trzecim tygodniu dodamy do portretu mięśnie twarzy. Rozmieszczenie ich w perspektywie i odpowiednich proporcjach będzie możliwe specjalną metodą tzw. “rytmów” – dzięki niej uda się nam poprawnie narysować nawet złożone i zmienne kształty na portretowanych ujęciach. To najcenniejsza część naszego kursu – bardzo mało znana, a bardzo skuteczna w eliminowaniu błędów proporcji, które są zmorą portrecistów.

TYDZIEŃ 4 – Części twarzy I: nos, uszy i włosy

W czwartym tygodniu omówimy strukturę pierwszych spośród części twarzy – nosa i uszu. Każdą z nich przeanalizujemy krok po kroku wyznaczając najważniejsze elementy rysunkowe i omawiając metody interpretacji. Nauczymy się też prostych i skutecznych metod modelowania włosów.

TYDZIEŃ 5 – Części twarzy II: usta, ich otoczenie, rysowanie szyi

Następnie nauczymy się rysować usta wraz ze zrozumieniem skomplikowanego układu mięśni, które nimi poruszają. Do tego dodamy szyję – połączenie między głową a resztą ciała – rozłożymy na czynniki pierwsze anatomię tej części i “doczepimy” nasz portret do sylwetki.

TYDZIEŃ 6 – Części twarzy III: oczy, widok w różnych ujęciach

Na najtrudniejszy element twarzy – oczy – poświęcimy cały tydzień, studiując ich elementy, perspektywę różnych ujęć i charakter drobnych detali, które składają się na ten cudowny mechanizm. Powieki, źrenice, fałdy skóry – nauczymy się, jak je rysować.
 
TYDZIEŃ 7 – Szkicowanie portretów w różnych ujęciach, na podstawie zdobytej wiedzy
 
Dzięki wiedzy z pierwszych sześciu tygodni będziemy mogli narysować teraz serię kompletnych, szkicowych portretów. Przećwiczymy zachowanie proporcji i układ detali. Na tym etapie zajmiemy się też światłocieniem w ramach całej kompozycji.
 
TYDZIEŃ 8 – Portret jako szkoła opowieści o człowieku. Rysunek na zakończenie
 
W ostatnim tygodniu podsumujemy wszystkie elementy rysowania twarzy i głowy i wejdziemy głębiej w artystyczny aspekt rysowania człowieka – jednego z najwspanialszych tematów sztuki. Wykonamy finalną pracę, podsumowującą kurs rysowania portretu i spojrzymy bliżej na aspekt charakterologiczny i narrację.
 
(ponieważ wciąż pracujemy nad optymalnym układem lekcji, zastrzegamy sobie prawo do modyfikacji tego układu)

A to tylko plan! W praktyce zawiera on o wiele, wiele więcej – przede wszystkim praktykę, solidną wiedzę i jest drzwiami do lepszego, śmiałego, satysfakcjonującego rysowania portretu. Dlatego…

...ZAPRASZAM CIE DO ZAPISU! KLIKNIJ I DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY: