PALETA, KTÓRA UCZY KOLORU NA NOWO!

ZGARNIJ DARMOWY KURS O WYJĄTKOWO PRAKTYCZNEJ PALECIE!

Dołącz do listy mailowej Prześwietlenia – nowoczesnej szkoły malarstwa dla pasjonatów – i ucz się z nami tworzenia. Dołączając do listy, dajemy Ci w prezencie kurs, który nie kosztuje ani złotówki:

CO TO JEST PALETA ZORNA?

Był taki malarz, który malował bardzo małą paletą. Nierzadko tylko czterema kolorami! Robił tak dlatego, że mała paleta pozwalała mu na kontrolę nad kolorem i światłem, o jakiej inni mogli tylko pomarzyć. Albowiem paleta z małą, ale DOBRZE WYBRANĄ grupą kolorów daje niesamowitą przewagę w ich mieszaniu – po prostu trudno się na niej pogubić.

Tym malarzem był Anders Zorn – szwedzki wirtuoz pędzla, żyjący na przełomie XIX i XX wieku.

Ten autoportret, który pokazujemy, to właśnie praca wykonana taką czterokolorową paletą. Nie ma tam mnóstwa krzykliwych kolorów – tylko doskonale zgrany zespół barw, który służy pokazaniu tego co najważniejsze.

Na szczęście jego wyjątkowa paleta przetrwała w wiedzy ilustratorów, malarzy i grafików, inspirując i dając doskonałe narzędzie, aby opanować kolor jak nigdy wcześniej. A My przybliżymy Ci ją z przyjemnością. I to bezpłatnie!

CO DAJE PALETA ZORNA?

CHCEMY CI TO POKAZAĆ W PRAKTYCE!

Na początku kursu rozłożymy na czynniki pierwsze budowę Palety Zorna,  – to, z jakich kolorów się składa, jakie pełnią one funkcje i jakie powstają z nich mieszanki.

Skonstruujemy “pre-mix”, czyli wyjściowe półtony, cienie i tinty, które pozwolą nam potem wygodnie malować.

Przeanalizujemy też nasz źródłowy materiał, który zinterpretujemy paletą Zorna. Dowiesz się dzięki temu, jak dobierać do niej tematy, na co paleta Zorna dokładnie pozwala i kiedy ujawnia swoją siłę.

 

Kolejnym krokiem będzie pokazany krok po kroku proces malowania, w którym zobaczysz, jakie decyzje kolorystyczne, rysunkowe i malarskie można podejmować w tej palecie i jak działa jej zastosowanie w praktyce.

Zobaczysz metodę malowania od ciemnego do jasnego, która pomaga zachować wyraźny rysunek aż do późnego, zaawansowanego etapu pracy, bez ryzyka, że się zamaże i zniknie.

Dowiesz się, jak zbudować wrażenie światła i przestrzeni oraz jak zadbać o krawędzie, by dawały poczucie widzenia zdefiniowanych, poprawnych brył.

Dzięki palecie Zorna będziesz w stanie lepiej zrozumieć mieszanie kolorów, tworzenie zniuansowanych przejść i spójność kolorystyczną w malarstwie. Jeśli słyszałeś, że dobre kolory to te, które są odpowiednio i harmonijnie przełamane, to paleta Zorna nauczy Cię, co to właściwie oznacza.

Zobaczysz, jak z czterech kolorów można uzyskać kompletną paletę i jak doprowadzić do końca proces malowania.

W końcowej fazie dotkniemy też problemu kończenia obrazów i decydowania, ile potrzeba nad nimi pracować.

dzięki tej palecie MASZ SZANSĘ na to, by łatwo rozwinąć swój warsztat!

Zainteresowany? A to wszystko bezpłatnie! Naprawdę. Po prostu dopisz się do naszej społeczności i maluj z nami!

CO WŁAŚCIWIE DOSTANĘ?

To proste – dostaniesz dostęp do DARMOWEGO, bardzo konkretnego kursu, który wprowadzi Cię w malowanie paletą Zorna i pokaże praktyczny proces malowania od A do Z. Dzięki temu będziesz mógł świadomiej posługiwać się farbami, co przełoży się na jakość Twoich obrazów.

Naszą misją jest przybliżyć malarstwo każdemu, kto pragnie malować, dlatego postaraliśmy się, żebyś w krótkim czasie mógł poznać dotychczas poukrywane i rozsiane po literaturze, kluczowe informacje o poprawnym, skutecznym malowaniu.

I – co najlepsze – udostępniamy ten kurs BEZPŁATNIE. Jedyne, co się z nim wiąże, to dopisanie się do naszej listy mailowej, którą prowadzimy dla pasjonatów malarstwa. Chcemy w ten sposób budować kontakt z Wami i dostarczać Wam coraz lepsze materiały edukacyjne.

CZY TEN KURS JEST DLA MNIE?

JEST!

Ten mini-kurs jest tak wszechstronny, że odpowiada w zasadzie wszystkim poziomom edukacji malarskiej. Jeśli jesteś początkującym, da Ci wspaniałe narzędzie na start i uporządkuje wiedzę.

Jeśli umiesz już trochę malować, wspaniale rozwinie Twoje możliwości i otworzy na zupełnie nowe idee. Paleta Zorna jest bowiem niesłychanie potężnym wprowadzeniem w zagadnienie “ograniczonych palet”, czyli niesłychanie elastycznych, skutecznych i prostych w obsłudze zestawów kolorystycznych.

ALE JEŻELI JUŻ JESTEŚ PROFESJONALISTĄ:

Znasz już i rozumiesz tajemnice farb olejnych. Jesteś studentem albo absolwentem ASP, uczyłeś się pod okiem doświadczonego malarza i masz za sobą praktykę. Jeśli dobrze wiesz, czego chcesz od malowania i jak to osiągnąć… to nie skorzystasz z niego w pełni. Prawdopodobnie zdoła on nieco rozszerzyć Twoją wiedzę, ponieważ paleta Zorna to temat dotychczas mało spopularyzowany. Jednak ogółem ten kurs nie będzie w pełni dostosowany do Twoich potrzeb.

Z drugiej strony – nic za niego nie płacisz. Co Ci szkodzi spróbować czegoś nowego?

MASZ PYTANIA? - ODPOWIADAMY

TEN KURS TO WYJĄTKOWA SZANSA, BY POZNAĆ TAJEMNICE PALETY WIELKIEGO WIRTUOZA MALOWANIA. MAŁO OSÓB WIE, JAK SIĘ Z NIĄ OBCHODZIĆ. Z NAMI MOŻESZ SIĘ TEGO DOWIEDZIEĆ.

...ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ: