Nauka malowania

Jak uczymy w Prześwietleniu?

Jeszcze niedawno nauka w Prześwietleniu prowadzona była w małej malarskiej pracowni w centrum Warszawy. Epidemia przypieczętowała zmiany, do których i tak szykowaliśmy się już wcześniej – obecnie jesteśmy jedną z najciekawszych platform do nauki malowania on-line w Polsce, z autorską formułą, która cieszy się wielkim uznaniem.

Stosujemy proste ćwiczenia na konkretne tematy – u nas malowanie ma zawsze jakiś konkretny, rozwijający cel!

Działamy on-line, ale łączymy zalety internetu z cotygodniowymi spotkaniami live, na których omawiamy postępy i korygujemy błędy. Dzięki temu nie wykonujesz kursu sam, ale robisz go z całą grupą podobnych sobie pasjonatów, pod okiem instruktora.

To nie jest jedno czy dwa spotkania, ale ciągły kontakt na każdym etapie kursu, od pierwszej lekcji aż do ostatniej.

“Uświadomiłem sobie jak wiele daje udział w kursie, gdzie przekazujesz gruntowną uporządkowaną wiedzę w sposób dostępny i zrozumiały. To wszystko pomaga w świadomym malowaniu opartym na niezbędnej bazie”.

Czesław – uczestnik kursu malowania olejami 2021

Kursy Prześwietlenia składają się z cotygodniowych lekcji z dokładnymi pokazami technik malarskich, dodatkowymi tekstami, linkami i materiałami poszerzającymi tematy, a do tego dostajesz zadanie domowe i wspólne omówienie prac po tygodniu od publikacji lekcji – jest ono dla tych, którzy chcą wziąć w nim udział i jeśli tak wolisz, możesz malować lekcje kursu tylko dla siebie.

Kursy są w pełni elastyczne – możesz robić je od razu, wspólnie z grupą, uczestnicząc we wszystkich lekcjach i omówieniach albo rozłożyć pracę w czasie i przez dwa lata dostępu do kursu wykonywać lekcje w swoim tempie.

Materiał z kursu malowania olejami – lekcja o interpretacji plam w konwencji Paula Gauguina

Choć pomysł przeniesienia lekcji malowania do internetu wydawał się karkołomny, ostatecznie zaprocentował kilkoma niekwestionowanymi korzyściami:

  1. Dobrze ułożony, konkretny program. Zapisujesz się dokładnie na to zagadnienie, na które chcesz i otrzymujesz z niego kompletną wiedzę.
  2. Elastyczny dostęp – w dorosłym życiu wypadają różne sytuacje, które uniemożliwiają przyjście na konkretne zajęcia. Z kursem hybrydowym malujesz i oglądasz lekcje wtedy, kiedy chcesz.
  3. Pokaz malowania z dokładnym wyjaśnieniem poszczególnych kroków. Co tydzień dostajesz około 1,5h rzetelnego i uczącego konkretów pokazu. To ZNACZNIE więcej niż zwykle można pokazać na zajęciach stacjonarnych!
  4. Dostęp przed dwa lata – chcesz wrócić do zagadnienia? Nie ma problemu. Dostęp do lekcji jest wciąż Twój.

“Zacząłem od zajęć stacjonarnych ale ponieważ pandemia zmusza nas do zmiany trybu pracy to pojawiła się wersja internetowa kursu. Zapisałem się i przyznam, że to świetna opcja”.

Przemek – uczestnik ogólnego kursu malowania

Kurs on-line, który działa tak, jakbyśmy uczyli się wspólnie na żywo

Kursy Prześwietlenia to nie są materiały do zrobienia samotnie, bez pomocy. Nasza propozycja jest hybrydowa, a w jej skład wchodzą:

  1. Kurs on-line w formie filmów i tekstów na specjalnej platformie
  2. Spotkania na żywo, co tydzień, w specjalnej grupie na Facebooku

Łączymy w ten sposób dwie zalety – doskonałą jakość i wygodę kursu internetowego z ciepłą społecznością, która nawzajem się wspiera i ciągłym kontaktem z prowadzącym kurs artystą. Robiąc nasze kursy nie jesteś sam!

Ale ja nie znoszę patrzeć ciągle w ekran!

Pamiętaj, że kluczem do rozwoju malarstwa jest malowanie! Wykonując nasz kurs masz co prawda kontakt z komputerem, ale także mnóstwo czasu na spotkanie z samym sobą i płótnem. W przeciwieństwie do wielu kursów internetowych, nasze kursy malowania zapewniają Ci szansę na pracę z prawdziwymi materiałami, w ciszy własnego domu. Można przy nich, paradoksalnie, również odpocząć od ekranów.