Wakacyjna akwarela

Proponujemy Ci pogodny kurs malowania akwarelą. Będzie merytoryczny i przyjazny, a jego program dopasowany został do letniego klimatu urlopów i wakacji. Zapisać możesz się tutaj:

Kurs będzie się odbywać w lipcu i sierpniu 2021 (premiera pierwszej lekcji 5 VII).

Akwarela jest techniką kochaną i podziwianą. Mówi się o jej niezrównanej lekkości, oddechu, spontaniczności. Wydaje się ona mieć w sobie urok i tajemnicę, a przy tym doskonale sprawdza się w plenerze i na wyjazdach.
 
Pudełko akwarel to dla mnie “paczuszka z wakacjami”, ponieważ gdziekolwiek jestem i ilekolwiek mam czasu, pozwala na bycie tu i teraz z malarstwem.

Zapraszam do tego i Ciebie! Wakacyjny kurs akwareli to nie tylko rozwijanie techniki, ale też odpoczynek ze sztuką

Ten kurs to okazja na radosne tworzenie, rozwinięcie warsztatu i naukę pięknej, wyjątkowej techniki. Będziemy w nim:

Nasz WAKACYJNY KURS AKWARELI trwa dwa miesiące i zawiera sensownie ułożony, merytoryczny program:

ZAWARTOŚĆ:

Jak zawsze w kursach Prześwietlenia zadbamy o solidną podstawę warsztatową. Omówimy akwarelowe techniki i ich zastosowanie. Przeanalizujemy konieczne do tworzenia materiały: papiery, pędzle, farby, i ułożymy z nich warsztat domowy oraz plenerowy.

Przejdziemy przez zagadnienia kontroli nad rozlewaniem się wody i budowania pracy pewnie i skutecznie, zgodnie z akwarelową logiką.

 

Wykorzystamy akwarelę do odnalezienia radości z wakacji! Lato sprzyja plenerom, a akwarela idealnie się do nich nadaje. W ramach kursu omówimy narzędzia i sposoby, byś mógł na bieżąco cieszyć się tą techniką na wyjeździe albo tam, gdzie mieszkasz. Na krótkim wypadzie za miasto i w jego centrum. Każde miejsce pozwala na wyciągnięcie akwarel i malowanie, dlatego w ramach kursu przygotujemy się do wyjścia w plener i wykorzystania wiedzy w praktyce!

Omówimy najpopularniejsze tematy akwarelowe: pejzaż miejski i wiejski, ujęcia marinistyczne i górskie, budowanie planów i detali. Poznamy zasady układania palety kolorystycznej i pracę z warstwami oraz wiele specyficznych narzędzi i technik obecnych w warsztacie akwarelisty.

Techniki “mokre na mokre”, wycieranie, masking, aplikacje kryjące i inne techniki repertuaru akwarelowego, wszystko wyjaśnione krok po kroku.

Do tego wszystkiego dołączone są cotygodniowe spotkania live na Facebooku, podczas których odpowiem na pytania, rozwiewając wątpliwości i kierując Cię do dalszych materiałów. Sprawdzę na żywo i cierpliwie poprawię nadsyłane prace, byś mógł dostrzec i wyeliminować błędy.
 
Ten system mamy już sprawdzony i przetestowany. Sprawdzał się REWELACYJNIE. W dalszej części przeczytasz opinie uczestników naszych poprzednich kursów, które podpowiedzą Ci, czego możesz się dokładnie spodziewać.

Podsumowując:

Nasz kurs akwareli to:

Ile to kosztuje?

Cena dwóch miesięcy kursu to 640zł, które zamienią się dla Ciebie w osiem tygodni lekcji pełnych teorii i praktyki + osiem nieobowiązkowych, ale bardzo pożytecznych spotkań live, z których będziesz mógł skorzystać, aby poszerzyć swoją wiedzę.

Jeśli chcesz rozbić płatność na raty, można zrobić to w pakietach miesięcznych 2 x po 340zł. Zdecydowanie wolimy rozwiązanie z płatnością jednorazową, ponieważ oszczędza to mnóstwa zamieszania w trakcie trwania kursu, ale wiemy, że część z Was preferuje rozłożenie płatności – wychodzimy naprzeciw tym potrzebom.

Czy to dużo? Zależy, jak na to patrzeć – sam znasz swoją sytuację finansową najlepiej i wiesz, czy możesz sobie pozwolić na taki wydatek. Ja powiem tylko, że w tej cenie mieści się masa wiedzy, ćwiczeń, spotkań i materiałów, a kończąc kurs zostaniesz z nową umiejętnością, która może Ci towarzyszyć przez całe lata. To warte ogromnie dużo, bo tworzenie potrafi zmieniać życie. Mi zmieniło i wciąż odmienia 🙂

Zapisy trwają tylko do 5 lipca do godziny 21:00 - po nich rozpoczynamy wspólną pracę i nie przyjmujemy na pokład kursu! Dlatego najlepiej zapisać się od razu!

Masz jeszcze pytania? Nie ma problemu! Odpowiadamy:

I najważniejsze:

To kurs wakacyjny - oprócz wiedzy stawiamy w nim na dobrą zabawę i przyjemność z tworzenia!

W tych letnich miesiącach chcemy pracować w lekki, radosny, ale i owocny sposób. Dołączając do kursu możesz mieć pewność, że nie będzie to tylko “kurs malowania”, ale żywe spotkanie ze sztuką, która pomoże Ci tworzyć tam, gdzie jesteś i pokaże nowe sposoby spędzania wolnego czasu. Akwarela jest idealna na plener i świetna na letnie dni! W domu, na wyjeździe, w lesie i na plaży. W tym kursie będzie w Twoich rękach i zrobisz z nią to, co tylko zechcesz 🙂

Posłuchaj co inni sądzą o naszych kursach:

[...] przeglądając różne oferty trafiłam na Prześwietlenie, z czego ogromnie się cieszę, bo jestem szczerze zadowolona z całej formy tego przedsięwzięcia. Do tego mieszkam pod Gdańskiem, więc na żywo nie trafiłabym do Was pewnie nigdy. 😉      
Kurs ten daje mi motywację do regularnej pracy, to bardzo cenne. Czuję, że uporządkowałam sobie podstawy, które wdrażałam pewnie bardziej intuicyjnie. No i oczywiście uczę się też nowych rzeczy. Sama bym pewnie nie zaczęła naśladować mistrzów, a tu trach! i robię. 

Super cenne są omówienia, kiedy mogę się dowiedzieć, co powinnam robić inaczej a co robię dobrze + to, że mogę złapać coś dla siebie z omówienia prac innych osób. Myślę, że dzięki tym omówieniom moja malarska pewność siebie też wskoczyła na wyższy poziom.
Beata
Uczestniczka ogólnego kursu malowania
[...] Kurs internetowy jest zawsze ze mną. Filmy instruktażowe oglądam w pociągu, za granicą, dosłownie wszędzie. Jest sporo materiałów dodatkowych a więc jeżeli mam więcej czasu niż zwykle to jest możliwość poszerzenia wiedzy. Filmy są bardzo jasno i rzeczowo przygotowane. Sporo opisów dodatkowych. Prowadzony jest również kanał na YouTube i blog na stronie. A więc sporo oglądania, czytania i malowania. Nauczyciel odpowiada na pytania bardzo sprawnie, a jego postawa jest bardzo pozytywna. Przekazuje wiedzę kompletną, często wprowadza nowe wątki, które wzbogacają zajęcia, jeżeli jest taka potrzeba to przeznacza więcej czasu kursantom niż było to planowane. Relacje internetowe przy omawianiu prac prowadzone są nowocześnie, rzetelnie i klarownie. Przejrzałem wiele ofert dotyczących kursów malowania. Wybrałem najlepszą a jak się okazuje wcale nie najdroższą (chociaż dla mnie cena nie miała znaczenia, miałem inne kryteria).

Jakie są minusy? Boję się, że ten kurs kiedyś się skończy i zostanę znowu sam ze swoim malowaniem. Osobiście uważam, że talent to o wiele za mało, więc jeżeli naprawdę chcesz nauczyć się machać pędzlem to polecam ten kurs. 
Przemek
Uczestnik ogólnego kursu malowania
Lekcje przepięknie prowadzone, pięknym zrozumiałym językiem z pasją super. [...] Poziom wykładów szkoła wyższa - zrozumiale dla każdego. Polecam.
Krystyna
Uczestniczka ogólnego kursu malowania
Panie Karolu, lekcje wspaniałe, uczę się mieszać farby, malować jest super 😀. Musimy kontynuować rozwijanie kunsztu dla początkujących😀
Helena
Uczestniczka ogólnego kursu malowania
Polecam. Warto skontaktować się i spróbować. Dla mnie udział w kursie to bardzo cenne doświadczenie.
Roman
Uczestnik ogólnego kursu malowania

...ZAPRASZAM CIE DO ZAPISU! KLIKNIJ I DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY: